Autor podręcznika do programu “Dobry Temat”

Dr Wiesław Poleszak

Psycholog, adiunkt w Pracowni Psychoprofilaktyki i Pomocy Psychologicznej na wydziale Pedagogiki i Psychologii w WSEI w Lublinie, autor kilkudziesięciu publikacji z zakresu wychowania i profilaktyki. Specjalizuje się w problematyce relacji rówieśniczych, interwencji wychowawczej oraz w zakresie wsparcia psychologicznego w środowisku szkolnym i studenckim. W październiku 2020 r. objął stanowisko wicedyrektora Ośrodka Rozwoju Edukacji (ORE)
Prowadzący lekcje w programie “Dobry Temat”

Kacper Gudzikowski

Prowadzący lekcje w programie “Dobry Temat”, pedagog, animator kultury i raper; magister pedagogiki, resocjalizacji i socjoterapii), pracuje z młodzieżą jako nauczyciel, animator kultury i wychowawca w MDK w Opolu i ośrodkach wychowawczych. Art teacher w projektach profilaktycznych, prowadzący i gospodarz w filmach “Katecheza 2.0” – projekcie multimedialnym wspierającym nauczanie katechetyczne.
Prezes Fundacji “Wypłyń na Głębię”,
pomysłodawca i współautor programu “Dobry Temat”

Piotr Szwędrowski

Przedsiębiorca, w przeszłości przez problemy z alkoholem stracił niemal cały dorobek życia. Dziś jako osoba trzeźwa od wielu lat, dzięki programowi 12 kroków AA, odbudowuje swoje życie i niesie wsparcie do osób borykających się z problemami uzależnień i przestępczości. Pomysłodawca i realizator 2 programów profilaktycznych: “Przepis na sukces” i “Skazany na Wolność”, w ramach którego w 2018 r. odwiedził 74 zakłady karne jako mówca w różnych obszarach profilaktyki.